Bubeník Underoath si vyzkouší roli frontmana

30. ledna 2007 v 15:35 | Mipulatko |  Nowinky a zaujimawosti
Členové:
Tim McTague - gitara
Chris Dudley - klávesy
Aaron Gillespie - bicie, vokály
Spencer Chamberlain - spev
Grant Brandell - basa
James Smith - gitara

Diskografie:
Act of Depression (1999)
Cries of the Past (2000)
The Changing of Times (2002)
They're Only Chasing Safety (2004)
Define the Great Line (2006)

Historie:
Underoath, založený v roku 1998 Corey Stegerom a Dallasom Taylorom, fungovali spočiatku ako formácia zakladajúca si na death metale a metalcore, ktoré boli evidentné aj na debute Act of Depression. S rokom 2002 po odchode dvoch zakladajúcich členov sa však kapela pod taktovkou Spencera Chamberlaina uberá odlišným smerom, stráca nádych metalu a vsádza na novú vlnu post-hardcoru a scremo, v ktorej sa postupom času stáva zásadným predstaviteľom. Zatiaľ posledný radový výtvor tejto sympatickej formácie nesie názov They're Only Chasing Safety a teší sa doteraz pre tento štýl nevýdanému komerčnému úspechu.

the_almost-aaron.gifZatímco metal-coreový sextet Underoath před více než rokem nahrával album "Define The Great Line", jejich bubeník, Aaron Gillespie, napsal pár rockových melodií, které se ale vůbec nehodily do repertoáru Underoath. Uvědomil si, že pokud má tyto songy někdy někdo slyšet, bude je muset vydat sám. A tak se ještě před vydáním "Define The Great Line" Gillespie zavírá do studia a sám nahrává všechny nástroje a vokály. Výsledkem je jeho zatím nepojmenovaný sólový debut, který dorazí na pulty obchodů na jaře pod nálepkou The Almost. Gillespie si ale vůbec není jistý tím, jak na něj fanoušci Underoath zareagují.

"Nevím, co mám čekat. Asi se to brzy dozvíme, ale já jsem fakt nervózní, nevím, jestli to bude propadák nebo ne," říká rocker. Jedna věc už je ale jistá - lidé jsou na The Almost zvědaví. Lístky na první show se prodávaly skvěle, to ale Aaronovu nervozitu ještě prohloubilo. "Docela mě to děsí. Lidi to fakt zajímá a to na mě vyvíjí ještě větší tlak. Je to dost vysilující stav."

28. prosince vyrazili The Almost na tour, které bude mít celkem 20 zastávek po USA. Koncertní sestavu tvoří Aaronovi kamarádi - kytaristé Jay Vilardi a Nick D'Amico, basák Alex Aponte a bubeník Kenny Bozich. Tour končí v únoru, kdy se Underoath opět vrací na pódia.
"Chci si jenom vyzkoušet, jak mi to půjde jako frontmanovi," říká Gillespie. Zároveň však dodává, že vše je nakonec trochu komplikovanější, než si prve uvědomil. "Když jsem byl ve studiu, všechno jsem si dělal sám. Přesně jsem věděl, jak to má znít, měl jsem ty songy ve svým srdci a potřeboval je dostat ven. Teď jsem ale musel všechno tohle ukazovat a vysvětlovat partě lidí, což bylo úplně jiný."

K albu Gillespie dále říká : "Texty The Almost se zabývají neurologickýma věcma, jako třeba panikou, úzkostí... je to docela neurčitý, takže to každej pocítí jinak, tak, jak to bude chtít cítit." Kdy přesně deska vyjde ale zatím neví vůbec nikdo, příští měsíc se však bude točit video k prvnímu singlu Southern Weather.

V domovských Underoath jde podle Aarona všechno dobře. Chystá se turné, zřejmě se objeví i na několika koncertech letní Warped Tour. Pracovat na novém albu se pak chystají příští zimu, už teď však mají několik rozpracovaných písní. Gillespie by však chtěl vyvrátit fámy, týkající se dobrovolné pauzy, kterou si kapela udělala během minulé Warped Tour. Důvod - nutnost vyřešit vnitřní problémy v kapele - některým zjevně nestačil, a tak tato událost začala být spojována s neustálými narážkami a posměšky, které kapele směřoval Fat Mike, frontman NOFX. "To není vůbec pravda, byl to jen klep, kterej se docela vymknul kontrole. Fat Mike si dělá srandu z každýho a minulý léto si prostě vybral nás. Je mi jedno co dělá, je starej a je to jeho záliba. Nic jinýho mu nevychází, tak proč si nedělat srandu z lidí?"

Pauza a problémy s drogami Spencera Chamberlaina rovněž neměly nic společného. "Spencer nebyl nikde na léčení. Ale myslím, že po tom nikomu nic není. Lidi v životě prochází různejma věcma a nikomu po tom nic není. Kdyby se ale fakt něco dělo a Spencer byl na léčení, řekli bysme to. Ale nebylo to tak... Vlastně pořád slýchávám nějaký drby, týkající se někoho z kapely. Nedávno jsem měl údajně se Spencerem milostnou aféru. Vždyť jsem ženatej a Spencer zrovna tak. Tyhle všechny kolující pověsti jsou fakt šílený a s pravdou nemají vůbec nic společnýho."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama