Anti-Flag představují novou desku

25. ledna 2008 v 13:23 | coke ;} |  Nowinky a zaujimawosti
Političtí rebelové Anti-Flag vydávají 1. dubna u RCA Records novou desku "The Bright Lights of America", od které se, jako od několika posledních desek kapely, očekává opravdu hodně. Aby Pittsburghská parta nalákala své fanoušky ještě více, rozhodla se mimo zveřejnění obalu také vysvětlit význam jednotlivých písniček a přiblížili tak, o čem jejich osmá deska je.

01. Good And Ready - Řadu let jsme chtěli udělat písničku, ve který by byly bubny Timpani a od první chvíle, kdy jsme tuhle hráli ve zkušebně jsme věděli, že je to naše šance. Tenhle song je o tom, že si lidi navzájem dovolují se využívat.

02. The Bright Lights of America - Během života s Anti-Flag se nám hodně lidí svěřovalo se svýma životníma příběhama. Tahle písnička je odraz všech těch příběhů. Je to otázka na to, kdo my, jako Američani, jsme.

03. Vices - Začátkem roku 2007 byla od Chrise #2 zavražděna sestra společně se svým klukem a tahle tragédie se nám stala obrovskou inspirací. Vices je výsledek laskavosti a podpory, kterou nám dávají lidi okolo kapely. Fanoušci, kámoši a rodiny. Napsali jsme ji s nadějí, že v ní někdo z těchto lidí najde alespoň malou útěchu.

04. The Modern Rome Burning - Ještě před produkcí desky v Pittsburghu jsme řekli Tony Viscontimu, že cítíme, že je tenhle song hotový, ale že potřebuje ještě nějakou dramatickou část. Jeho odpověď byla ta, že máme vykříčet něco jako, že hoří Řím společně s obyvateli a jak hoří, tak všichni hrozně křičí. Zdálo se nám to dost dramatický, tak jsme to použili. V jádru je tenhle song o tom, že nespravedlivý stát má vyhořet zevnitř a my máme společně vytvořit něco svobodnějšího a dokonalejšího.

05. If You Wanna Steal - Začali jsme psát čistou a syrovou skladku, ve které se občas objeví zvláštní prvek (řekněme, že třeba xylofon), protože v tom je jakási symbolika našeho dospívání v Pittsburghu. Neustále se opakující zkušenost se na nás neuvěřitelně podepsala. Hodně z nás věří, že náš opravdový růst je nutností a přitom ignorujeme tu sílu, kterou bychom mohli mít při trochu lepší organizaci...

06. No Warning - Na každý demnostraci nebo protestu je vždycky neskutečná energie a je těžký jí přenést do studia. My jsme se o to u téhle písničky pokusili. Je o výzvě, který čelíš, když vyrůstáš v komunitě, na kterou se ve společnosti ubírá velká pozornost a ve který jsou dovoleny jakékoliv věci výcházející z undergroundu.

07. Spit In The Face - Tahle písnička začíná otázkou - je status quo punkrockové komunity opravdu o ničení, o zvídavosti, bezpečným přístavem pro odpadlíky a zvhlíky, tak, jak by to být mělo? Nebo to není nic víc než jen společenský mikrokosmos? Tato písnička na to dává odpověď: "Národ je mrtvý, ať žije ten nový."

08. We Are The Lost - Tato písnička popisuje, co někteří z nás cítí během svého života. Přestože se pohybují mezi ztracenci, pořád se cítí jako ztracenci. Když jsme měli pocit, že musíme z toho světa vypadnout, nemohli jsme najít nějaké jiné místo, kam bychom skutečně patřili, útěchu, pohodlí a přátelství jsme našli právě v hudební komunitě. Toto je osvobozující písnička.

09. Go West - Harmonika. Dlouho jsme čekali, než ji použijeme na nějakou Anti-Flag desku, ale to je proto, že jsme čekali na ten správný song. A to je tento. Nejistota, strach, kuráž, dobrodružství. Možnosti, který leží před váma a čekají na to, jestli v sobě najdete sílu nedělat to, co říkají ostatní, že byste měli, ale to, co si opravdu zasloužíte.

10. The Smartest Bomb - Vylepšená tvář válčení. Zbraně tak chytré, že na bitevním poli umírají jen ti viní, kteří si zaslouží zemřít. Tohle je jen jedna z mnoha zkorumpovaných zpráv, které nám v moderním světě předkládají vůdcové válek. Nadešel čas, abychom se probudili do nebezpečí líbivé propagandy, kterou nás oni mocní krmí.

11. Shadow Of The Dead - Chris #2 chtěl trumpety a tak je taky sakra dostal! Rytmický pochod a zvuky trumpet. Tohle je píseň oslavující boje těch, kdo přišli před námi. Připomínka, že nesmíme ustoupit, že nesmíme zlenivět a propadnout lhostejnosti, když dojde na ochranu našich práv a lidské existence.

12. The Ink, The Quill - Vyběhli jsme doprostřed pole nahrát zvuk hromu! Inspirováno vzestupem Black Water, soukromých námezdních sil, které tak neblaze prosluly v Iráku. Tato píseň je vlastně inspirována rolí Black Water v New Orleans po hurikánu Katrina. Vypadá to, že protizákonnost a mrtvá těla je budou provázet kamkoliv půjdou a Bůh vám pomáhej, jestliže je někdy uvidíte obcházet ve vašem městě.
anti_flag-bright_lights_of_america.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama